Δυο Κυπριοι στην Ηπειρο!!

Δυο Κυπριοι στην Ηπειρο!!

Δημοσίευσηαπό vlachos dimitris » Παρ Αύγ 08, 2014 7:55 pm

Επειτα απο μεγαλη αποχη πτησεων με παραμοτερ...το περασμενο Σ/Κ δυο φιλοι απο Κυπρο,ο Παναγιωτης και ο Χαραλαμπος με επισκεφτηκαν και πεταξαμε στη γυρω περιοχη.η πτησεις εκτος απο το σαβατο που πεταξαμε απογευμα οι υπολοιπες ηταν πρωινες!!οφειλω να ομολογησω οτι παρα πολυ σπανια εχω πεταξει πρωι και αυτο διοτι λογω δουλειας δεν προλαβαινα αλλα και οτι δεν μ πολυ αρεσει η μπροστινη απογειωση γιατι δεν την εχω συνηθισει τοσο.Αλλα εχει αλλη αισθηση,αλλη ομορφια η πρωινη πτηση!!Ο εξοπλισμος:ppg hellas sky 100-paramania fusion,fly products vittorazi monster-paramania revo2 ,miniplane top 80-apco lift!!Πρωτη πτηση και απογειωση απο το χωραφι που απογειονομαι συνηθως και φυγαμε βορειοδυτικα για Ηγουμενιτσα ως τη παραλια Δρεπανο και πισω και με σταθερο υψος και ταχυτητα φτανουμε πανω απο το χωριο μου τα Συβοτα και χαμηλωνουμε λιγο αλλα λογω περασμενης ωρας γυρισαμε πισω λογω του οτι επεφτε ο ηλιος και για να αποφυγουμε και την υγρασια στα πανια μας,αποχωρησαμε
http://www.doarama.com/view/8477

.Την επομενη μερα Κυριακη πρωινο εγερτηριο στις 7 ετοιμασια και ¨8:30 απογειωση,πτηση πανω απο τα συβοτα γυρω απο τα νησακια και αποκτηση υψους για μια βολτα πανω στο βουνο στο παλιο χωριο τον συβοτων και επιστροφη για προσγειωση

http://www.doarama.com/create?a=18380

.δευτερα λογω της δουλειας μου το πρωι δεν πεταξαμε και ετσι το ριξαμε για μπανακι απογευμα.Τριτη και επειτα απο συζητηση που εγινε αποφασισαμε να πεταξουμε νοτια προς Παργα αλλα τους προτεινα απο την πισω μερια μεσα απο τα βουνα και λογος διοτι εχει απλετο χωρο για αναγκαστικη προσγειωση.Ετσι και εγινε!!Αν και πεταξαμε πρωι η ταχυτητα μας στο πηγαινε κυμαινοταν απο 45-60 χιλιομετρα με κλειστα τριμ και στο γυρισμο ειχαμε 30-40 χιλομετρα με ανοικτα τριμ,ο αερας ερχοταν βορειο-βορειοανατολικος με 15 χιλιομετρα.

http://www.doarama.com/view/8476

Η διαρκεια των καθε πτησεων κυμαινοταν μια με μιαμιση ωρα περιπου.Τεταρτη απογευμα κατεφθασε και ο φιλος μου ο Ντινος οπου την επομενη το πρωι καναμε μια πτησουλα χαλαρη στη γυρω περιοχη αλλα μικρης διαρκειας..!!Θελω να ευχαριστησω τα παιδια για την παρεα και τις πτησεις που καναμε ολοι μαζι,περασα παρα πολυ ομορφα γιατι πανω απο ολα η παρεα μετραει και ελπιζω την επομενη φορα που θα ξαναβρεθουμε να οργανοσουμε μια καλη πτηση μεχρι την Κερκυρα και πισω με ολα τα μετρα ασφαλειας!!
Μερικες φωτο:

Συβοτα με Χαραλαμπο και Παναγιωτη και στο βαθος νοτια Κερκυρα!!
Εικόνα

γυρνοντας απο Ηγουμενιτσα προς Πλαταρια με το Παναγιωτη μπροστα μου
Εικόνα
απογειωση Παναγιωτη
Εικόνα
πηγαινοντας προς Συβοτα
Εικόνα

απογειωση Χαραλαμπου απο το χωραφι!!
Εικόνα

αριστερα στο βαθος η Παργα,δεξια η διαδρομη πισω και πανω απο το βουνο
Εικόνα

λιμνη Καλοδικη η αλλιως λιμνη με τα νουφαρα!!
Εικόνα
επιστροφη απο παργα με κοντρα 15 χιλιομετρα
Εικόνα
Δρεπανο με Ντινο στα αριστερα !!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vlachos dimitris
Friend
 
Δημοσ.: 61
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 16, 2012 1:10 pm

Re: Δυο Κυπριοι στην Ηπειρο!!

Δημοσίευσηαπό panos hatzikallinikidhs » Σάβ Αύγ 09, 2014 6:27 pm

MΠΡΑΒΟ ΣΑΣ,ΠΤΗΣΗ,ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ,ΕΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΤΙΝΟ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ,"ΠΕΤΑΜΕ ΠΑΝΤΟΥ" ΤΟ ΜΟΤΟ ΤΟΥ
Άβαταρ μέλους
panos hatzikallinikidhs
Friend
 
Δημοσ.: 1044
Εγγραφή: Τετ Σεπ 23, 2009 7:55 am
Τοποθεσία: THESSALONIKI

Re: Δυο Κυπριοι στην Ηπειρο!!

Δημοσίευσηαπό vlachos dimitris » Παρ Αύγ 15, 2014 2:20 pm




αν σας ζητησει κωδικο βαλτε 100
Άβαταρ μέλους
vlachos dimitris
Friend
 
Δημοσ.: 61
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 16, 2012 1:10 pm

Re: Δυο Κυπριοι στην Ηπειρο!!

Δημοσίευσηαπό BARBATUS » Σάβ Αύγ 16, 2014 12:16 am

Mπραβο πολύ ωραίο βιντεο :clap:
Καλιά να φοβάσαι μη σκοτωθείς...
παρά να φοβάσαι να ζήσεις!!
BARBATUS
Friend
 
Δημοσ.: 411
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2012 1:23 pm
Τοποθεσία: Κρήτη

Re: Δυο Κυπριοι στην Ηπειρο!!

Δημοσίευσηαπό petros vlahos » Δευτ Αύγ 18, 2014 7:25 am

Τι να πείς!!!Τέλειο Δημήτρη έχεις εξελιχτεί πολύ!!
αλλά φαντάσου να ήμουν και ΕΓΩ εκει μαζί σας!!!!!
3 Fusion??!!!!!!μπράβο ωραία... :D
η απογειωση ειναι προαιρετικη!
η προσγειωση ειναι παντα υποχρεωτικη!
Άβαταρ μέλους
petros vlahos
Friend
 
Δημοσ.: 477
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2011 7:25 am
Τοποθεσία: Malia Crete

Re: Δυο Κυπριοι στην Ηπειρο!!

Δημοσίευσηαπό vlachos dimitris » Δευτ Αύγ 18, 2014 10:07 am

ειχα πολυ καλα πλανα απο τα παιδια!!
Οι παρεα Πετροο,η παρεα ειναι το παν :) ειδικα οταν υπαρχει και καλη συνεννόηση!!
Και η πρωινη πτηση εχει αλλη γλυκα!!να φανταστεις μετα τι προσγειωση μαζευα και εφευγα στο καπακι για δουλεια,αλλα εφευγα "γεματος".τα παιδια επισης ξεχασα να πω,εφυγαν και πεταξαν μια μερα στη Λευκαδα .Δυστηχως εγω δεν μπορεσα λογω δουλειας :cry: Μακαρι να ησουν εδω και μακαρι να καταφερω να ερθω και εγω καποια στιγμη εκει κατω !!
Άβαταρ μέλους
vlachos dimitris
Friend
 
Δημοσ.: 61
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 16, 2012 1:10 pm

Re: Δυο Κυπριοι στην Ηπειρο!!

Δημοσίευσηαπό aimilios » Δευτ Αύγ 18, 2014 7:53 pm

petros vlahos έγραψε:αλλά φαντάσου να ήμουν και ΕΓΩ εκει μαζί σας!!!!!
3 Fusion??!!!!!!μπράβο ωραία... :D


3 FUSION μαζι... πωω πωωωωω και μονο στην σκεψη παραλιγο να ερθω σε οργασμο :toothy2:
aimilios
Άβαταρ μέλους
aimilios
Friend
 
Δημοσ.: 488
Εγγραφή: Τρί Απρ 25, 2006 2:39 pm
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ


Επιστροφή στο Περιγραφή Πτήσεων & Cross Country

  • Συνολικά υπάρχουν 4 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 4 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 514 την Πέμ Μάιος 02, 2024 11:04 am
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες