ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΠΙΛΟΤΟΙ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΠΙΛΟΤΟΙ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό aris » Δευτ Φεβ 15, 2016 5:41 pm

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΠΙΛΟΤΟΙ
ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ
Τον τελευταίο καιρό και με την δημοσίευση του κανονισμού στο φύλο της εφημερίδας της κυβερνήσεως η παράγραφος για τις άδειες χειρίστων και εκπαιδευτών άναψε φωτιές στον χώρο του παραμοτερ αλλά και του ‘’παραπέντε’’.
‘’Ακούστηκε’’ ότι δεν θα γίνει νέα απογραφή όπως ρητά ορίζει ο κανονισμός (νόμος του κράτους πλέον από την 1/1/2016) αλλά θα πάρουν άδειες χειριστού μόνο όσοι είχαν απογραφεί πριν δυο χρόνια στην απογραφή που ουσιαστικά απέρριψε η ΥΠΑ ζητώντας από την ΕΛΑΟ να δώσει εξηγήσεις και να πάρει της άδειες χειριστών πίσω.
Υπάρχει το σχετικό έγγραφο δημοσιευμένο.
Θεωρό αδιανόητο να παραβούμε τον κανονισμό στο πρώτο βήμα της εφαρμογής του.
Α) Μόνο 96 από τους 250 ενεργούς πιλότους θα μπορούν να πετανε Για τους υπολοίπους εάν πετάξουν προβλέπετε 10000 ευρώ πρόστιμο + Όλοι οι παλαιοί πιλότοι που έμαθαν εμάς να πετάμε και δεν απογραφήκαν γιατί το έργο το είχαν ξαναδεί και γνώριζαν ότι άδειες χειριστών χωρίς κανονισμό δεν γίνετε μένουν απ έξω.
Β) εδώ και δυο χρόνια έχουν μπει στο παραμοτέρ πάνω από 30 νέοι πιλότοι και άλλοι τα έχουν παρατήσει. Δηλ. Πολλοί θα το στερηθούν και κάποιοι θα το έχουν ενθύμιο .

Λέει ο κανονισμός ρητά και κατηγορηματικά προ της εκδόσεως αυτού του Κανονισμού δηλ πριν την 31/12/2015 και όχι 2 χρόνια προ της έκδοσης του κανονισμού.
Χειριστής που διαθέτει πάνω από 20 ώρες συνο− λικής πτητικής εμπειρίας στην Κατηγορία (1) και πάνω από 25 ώρες στην Κατηγορία (2) προ της εκδόσεως αυτού του Κανονισμού, πρέπει να υποβάλει εντός 90 ημερολογιακών ημερών από τη δημοσιοποίηση του πα− ρόντος Κανονισμού αίτηση στην ΕΛΑΟ προκειμένου να πιστοποιηθεί.
Ο παρών Κανονισμός ισχύει από την δημοσίευσή του στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.


Ένα άλλο μεγάλο θέμα έχει προκύψει με τους εκπαιδευτές.
Ο περιορισμός από τον κανονισμό των εκπαιδευτών σε 8 έχει ήδη προκαλέσει διαμάχες που τις βλέπουμε να εξελίσσονται στο στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.
Η λύση που ακούστηκε από επίσημα χείλια είναι να προτείνει από έναν κάθε σωμάτιο με ευθύνη του.
Προφανώς δεν εληφθη υπόψη ότι πολλά σωματεία δεν είχαν παλιότερα στο καταστατικό τους το παραμοτερ και αναγκαστικά γραφτήκαν σε δυο σωματεία πολλοί πιλότοι και 6 η7 από αυτούς που θέλουν να γίνουν εκπαιδευτές. Πέραν αυτού δίνετε η δυνατότητα σε σωματεία που δεν είχαν ποτέ σχέση με το παραμοτερ να προτείνουν έναν άσχετο η δώσουν ένα πτυχίο ενθύμιο σε κάποιο ιστορικό μέλος της λέσχης τους.

Τις τελευτές μέρες δεχτικά και έκανα πολλά τηλεφωνήματα από πολλούς που εκπαίδευαν μέχρι την έκδοση του κανονισμού (όλοι τους ξέρουμε δεν είναι πάνω από 7-8) και πολλούς μελλοντικούς εκπαιδευτές.
Το συμπέρασμα όπως θα διαπιστώσετε μόνοι σας παρακολουθώντας το θέμα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης είναι ότι όλοι οι εκπαιδευτές του παραπέντε που παλαιοτέρα είχαν πετάξει ή είχαν διδάξει παραμοτερ θέλουν να πάρουν αδεία εκπαιδευτή παραμοτερ συγχέοντας τα δυο διαφορετικά αθλήματα και αδιαφορώντας για αυτούς που εκπαιδεύουν τα τελευταία χρόνια παίζοντας το κεφάλι τους για την προώθηση του παραμοτερ εκτοξεύοντας σχεδόν όλοι απειλές για ενστάσεις αν δεν τους στείλουν την άδεια εκπαιδευτού στο σπίτι.
Είμαι της άποψης και της λογικής που λέει ότι δεν πρέπει να κλείσουν σχολές στην Ελλάδα αλλά να ανοίξουν και άλλες. Δεν μπορούμε να αγνοήσουμε την εμπειρία αυτών που έφεραν το παραμοτερ σε επίπεδο καλύτερο των περισσότερων ευρωπαϊκών χωρών και με το μικρότερο ποσοστό ατυχημάτων δίχως να έχουν έναν κανονισμό να τους στηρίζει.
Πιστεύω λοιπόν ότι το κριτήριο για τους κατ απονομή εκπαιδευτές θα πρέπει να είναι η προ του κανονισμού προσφορά τους στην ασφαλή ανάπτυξη και την διάδοση του παραμοτερ . Παράλληλα θα πρέπει να βρεθεί τρόπος τα σωματεία να βεβαιώσουν της αιτήσεις των εκπαιδευτών δίχως να παίζουν το κεφάλι τους.
Και γι αυτούς που λένε ότι εκπαίδευαν παράνομα (Μιλάμε για αυτούς που το παρέλαβαν το 2006 με 16 παραμοτερ που πετούσαν μια φορά τον χρόνο και το έφτασαν to 2016 στα 250 ενεργά.) έχω να τους πω ότι παράνομο ήταν το κράτος που δεν είχε αναγνωρίσει το παραμοτερ και έκδοση κανονισμό τόσα χρόνια γνωρίζοντας ότι εκπαιδεύονται ραγδαία και πετανε ανεξέλεγκτα ιπτάμενα αντικείμενα στον Ελληνικό ουρανό.
Σε αυτούς που μπερδεύουν το παραπέντε με το παραμοτερ θα του παραπέμψω στον κανονισμό της FAI.


Το πρόβλημα της εκπαίδευσης όμως δεν λύνεται με 8 εκπαιδευτές.
Μετά την απονομή αδειών στους 8 και με όποια κριτήρια αποφασίσουν η ΕΥ και η ΕΛΑΟ θα πρέπει να γίνουν πολύ σύντομα εξετάσεις για νέους εκπαιδευτές ώστε να μπορεί να καλυφτεί η συνεχώς αυξανόμενη ζήτηση για είσοδο στην αεραθλητική κοινότητα του παραμοτέρ.

Αυτές είναι οι απόψεις μου με βάση την λογική που διέπει και την λειτουργία της ΕΛΑΟ και των σωματείων που είναι η διάδοση και η προώθηση του αθλήματος και δεν δέχομαι παραποίηση από κανένα.

Και μια διευκρίνηση Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να γίνω εκπαιδευτής και από εμπορικής πλευράς δεν συνεργαζόμουν με πάνω από 2 πρώην εκπαιδευτές τώρα ποια.

Μάλον αυτη τη φορά θα πρέπει οι πρώην μαθητές που δικαιούνται άδεια χειριστού να βγάλουν μέσω των σωματείων τους εκπαιδευτές
Δεν μπορώ να δω ποιο αξιοκρατική και ανώδυνη λύση.

Τέλος όταν η ΕΛΑΟ συνεδριάσει για το θέμα θα ενημερώσει τα σωματεία για τις αποφάσεις της.
Τελευταία επεξεργασία από aris και Τετ Φεβ 17, 2016 2:32 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Μην αμελείτε να παίρνετε την πτήση σας.
http://www.youtube.com/profile?user=ariskol
www.ppg.gr
Άβαταρ μέλους
aris
Friend
 
Δημοσ.: 645
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 9:55 pm
Τοποθεσία: Λουτράκι

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό aris » Δευτ Φεβ 15, 2016 8:36 pm

Δυστυχώς έγινε

http://microlights.elao.gr/docs/05_2016.pdf

Η ΕΛΑΟ με εισήγηση της ΕΥ ΚΑΘΗΛΩΝΕΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ ΑΝΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΡΑΒΙΑΖΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΌ.
ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΕΚΔΙΚΗΣΗΣ ΠΡΟΣ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΤΡΕΞΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΙΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΑΔΕΙΑ ΧΕΙΡΙΣΤΟΥ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ

ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΌΣΑΣΤΕ ΟΣΟΙ ΤΟΝ ΣΥΓΧΑΡΗΚΑΤΕ !!!!

δεν τελείωσε ερχετε και άλλη φόλα !!! ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ
Μην αμελείτε να παίρνετε την πτήση σας.
http://www.youtube.com/profile?user=ariskol
www.ppg.gr
Άβαταρ μέλους
aris
Friend
 
Δημοσ.: 645
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 9:55 pm
Τοποθεσία: Λουτράκι

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό petros vlahos » Τρί Φεβ 16, 2016 9:12 am

ελα να σου πώ δεν μπορουμε ολο σοβαρά να μιλάμε που βρέθηκαν οι 250?
ενεργοί!!!! ενοείς ενεργά παραμότορ που φυσάνε αέρα σε ταινίες?? η
τα έχουν μόστρα να τα δείχνουν στους φίλους... μαγκιά πετάω και καλά??
να συνεχίσω??θα έχει πολυ γέλιο και εσυ γελάς!!!!!αυτοί που θέλουν τα χαρτιά στο σπίτι τους ούτε παραμοτέρ δεν έχουν... ψέματα? που είναι οι
πτήσεις τους να τις δούμε? παραμύθια! και βρίζουν
δείχνοντας το επιπεδό τους και βάζουν κανονισμό εκπαίδευσεις έκδοσης 2011 που ειναι πραγματικά για γέλια πολύπλοκος και φτιαγμένος απο ανθρώπους του ελεύθερου που στην ουσία ΜΙΣΟΥΝ το παραμοτέρ!!!
τωρα γαι την απογραφη που δεν Έκαναν ποιος φταιεί?το έπαιζαν μάγκες άντε να μην συνεχίσω..

υγ.λίγο να καθυστερήσουν(ΕΛΑΟ) οι ενεργοί θα φθάσουν τους 350 !!!!!!!!!!!!!!
Συνημμένα
cima-logo (1).png
cima-logo (1).png (30.52 KiB) 18367 προβολές
η απογειωση ειναι προαιρετικη!
η προσγειωση ειναι παντα υποχρεωτικη!
Άβαταρ μέλους
petros vlahos
Friend
 
Δημοσ.: 477
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2011 7:25 am
Τοποθεσία: Malia Crete

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό aris » Τρί Φεβ 16, 2016 11:32 pm

Άκου φίλε Πέτρο 250 ονόματα έχω στο τηλέφωνο μου και η λίστα συνεχώς αυξάνετε.
Αν εσύ τους υπολογίζεις από το ιντερνέτ γιατί δεν νομίζω να έχεις παρευρεθεί σε καμιά συνάντηση και από ότι ξέρω ούτε σε ελάχιστες στην Κρήτη , δεν φταίω εγώ για την άγνοια σου ούτε έχω την απαίτηση να γνωρίζεις. Εγώ όμως λόγο ότι βρίσκομαι στον χώρο από το 92 δηλ 16 χρόνια πριν εσύ ανακαλύψεις το παραμοτέρ και από το 2006 σαν επαγγελματίας επέτρεψε μου να ξέρω κάτι παραπάνω.
Ο κανονισμός εκπαίδευσης που έγραψα μαζί με κάποιον φίλο που δεν θέλει προς το παρόν να αναφερθεί το όνομα του το 2011 ναι πράγματι είναι από τους ποιο αυστηρούς στην Ευρώπη και στην ουσία είναι ο Γαλλικός με μικρές παραλλαγές για να προσαρμοστεί στα δεδομένα της ΥΠΑ. Ναι για μένα ο κανονισμός εκπαίδευσης πρέπει να είναι αυστηρός για να μην παίζει ο κάθε εκπαιδευτής με την ασφάλεια των μαθητών και ο κάθε ενδιαφερόμενος παραμοτερας να διδάσκετε αυτό που πρέπει αποκτώντας όσο ποιο πολλά εφόδια για το μέλλον. Καλύτερα να ζοριστείς στην αρχή και να ξέρεις τι σου γίνετε παρά να βγαίνεις από την σχολή και να έχεις πληρώσει τζάμπα όπως μου έλεγες ότι συνέβη με κάποιον φίλο σου.
Και λες.......
τώρα γαι την απογραφή που δεν Έκαναν ποιος φταίει?το έπαιζαν μάγκες άντε να μην συνεχίσω.

Και σου απαντώ . ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΆΦΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΙΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΑΔΕΙΑ ΧΕΙΡΙΣΤΟΥ ? Αφού το έργο οι παλιοί το είχαν ξαναδεί, τουλάχιστον 5 φορές έχει δώσει άδειες χειριστών η ΕΛΑΟ και τις έχει πάρει πίσω η ΥΠΑ λόγο έλλειψης κανονισμού, που να περιμένουν ότι θα τους εκδικηθεί για την ανυπακοή 2 χρόνια μετά ο φορέας που δημιουργήθηκε για να προωθεί τον αεραθλητισμό και την ευγενή άμυλα.
Και επειδή ο ίδιος φορέας μέχρι σήμερα με κατηγορεί ότι εγώ τους προέτρεπα να μην απογραφούν παραθέτω αυτά που έγραφα τότε.

Ευτυχώς τα γραπτά μένουν
από aris » Τρί Οκτ 22, 2013 7:34 am
viewtopic.php?f=1&t=11568&p=14422&hilit=%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B7&sid=2a94bccaaac3db44e11b9eb6b727d7e5#p14422 Γράφω για να σας επισημάνω ότι είναι μια από τις λίγες ευκαιρίες που μας έχουν δοθεί για να αποκτήσουμε φωνή στην ομοσπονδία. Είναι επιτακτική ανάγκη να γραφτούμε όλοι σε σωματεία μέλη της ΕΛΑΟ και να αποκτήσουμε αεραθλητική ταυτότητα.
Με αυτόν τον τρόπο η επιτροπή υπερελαφρων μαζί με την ομοσπονδία αεραθλημάτων θα έχουν επιχείρημα για να περάσουν τον κανονισμό παραμοτέρ στην ΥΠΑ ώστε να αναγνωριστεί το άθλημα και να μπορέσουμε επιτέλους να οργανωθούμε.
Η προσπάθεια που γίνετε από την επιτροπή υπερελαφρων είναι πολύ σημαντική και δεν πρέπει να αδιαφορήσει κανένας . Συμπληρώστε την παραπάνω δήλωση και στείλτε την στο σωματείο σας εγκαίρως. Εάν το σωματείο σας δεν έχει τμήμα παραμοτερ γραφτείτε σε και σε ένα άλλο σωματείο με δραστηριότητα παραμοτερ και ζητήστε να αποσταλεί η δήλωση στην ΕΛΑΟ μέχρι της 31 Οκτωβρίου.

Πέμ Οκτ 24, 2013 9:25 am Και για να ξεκαθαρίσω την θέση μου γιατί είχα πει ότι δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά μετά την μη έγκριση του σεμιναρίου εκπαιδευτών πρόπερσι. Γιατί ενώ είχα πάρει το οκ από μέλη της ομοσπονδίας μόλις υπήρξαν αντιδράσεις βρέθηκα μόνος και βαλλόμενος από παντού .
Η προσωπική μου θέση είναι, καταρχάς να βοηθήσουμε όλοι ώστε να γίνει ή απογραφή που βέβαια έχει ορισμένα λάθη στα ζητούμενα της Δήλωσης αλλά θα δώσει μια εικόνα του παραμότορ στην Ελλάδα και θα χρησιμεύει ώστε να υπογραφή ο κανονισμός από την ΥΠΑ.
Αυτό είναι το πρώτο στάδιο (κίνηση της επιτροπής υπερελαφρών) που είναι απαραίτητο να γίνει έστω και με τις ατέλειες που φέρει. Ας δούμε καλόπιστα την πρώτη κίνηση και στο κάτω κάτω δεν μπορούμε να κάνουμε μια απογραφή ??.
Πιστεύω ότι πρέπει να συμμετέχουν όλοι ακόμα και οι εκπαιδευόμενοι και ας δηλώσουν ώρες 0.
Όταν ολοκληρωθεί η απογραφή θα δούμε την επόμενη κίνηση της επιτροπής υπερελαφρών και αναλόγως ξαναβλέπουμε το θέμα που λογικά πρέπει να κινηθεί βάσει κανονισμών για να τελειώσει οριστικά..
Αυτή είναι η θέση μου για την απογραφή

ΥΓ.Να σου θυμίσω ότι τότε υπολόγιζε η ΕΛΑΟ ότι τα παραμοτέρ δεν ξεπερνούν τα 40-50 και απογράφηκαν 89.
Τελευταία επεξεργασία από aris και Τετ Φεβ 17, 2016 12:33 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Μην αμελείτε να παίρνετε την πτήση σας.
http://www.youtube.com/profile?user=ariskol
www.ppg.gr
Άβαταρ μέλους
aris
Friend
 
Δημοσ.: 645
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 9:55 pm
Τοποθεσία: Λουτράκι

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό aris » Τετ Φεβ 17, 2016 12:32 am

και επειδή η λάσπη πάει σύννεφο

δηλαδή ότι τα περί αδειών χειριστού τα έβγαλα από το μυαλό μου παραθέτω την ανακοίνωση της ΕΥ.

John Mademlis
7 Απριλίου 2014
Απονομή Αδειών Χειριστού PPG
https://www.facebook.com/groups/epitropiyperelafron/search/?query=%CE%B1%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%B5%CF%82%20ppg&__mref=message_bubble

Και εδώ η κλασική επιστολή της ΥΠΑ που τους ζητά να αναφερθούν και να πάρουν τον κανονισμό και τις άδειες χειριστού πίσω.
http://postimg.org/image/guyiseqyl/
http://postimg.org/image/d06luigh5/

Σε αυτήν την επιστολή αρνούνταν να απαντήσουν οι εγκαλούμενοι επί 13 μήνες και καθυστερούσε η έκδοση του κανονισμού που είχε ετοιμάσει η ΥΠΑ

και τώρα στο λέω εκ πείρας με την παραβίαση του κανονισμού κάτι παρόμοιο θα κάνει η ΥΠΑ αργά ή γρήγορα, με αποτέλεσμα άλλη μια καθυστέρηση, ενώ αν εφάρμοζαν τον κανονισμό στο τέλος Μαρτίου θα είχε λήξει το θέμα και θα ήταν όλοι ευχαριστημένοι .
Μην αμελείτε να παίρνετε την πτήση σας.
http://www.youtube.com/profile?user=ariskol
www.ppg.gr
Άβαταρ μέλους
aris
Friend
 
Δημοσ.: 645
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 9:55 pm
Τοποθεσία: Λουτράκι

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό aris » Τετ Φεβ 17, 2016 8:43 am

Θέλω να επιστήσω την προσοχή σε όλους τους αυτόκλητους σωτήρες του παραμοτερ που είχαν εξαφανιστεί τόσα Χρόνια, και έρχονται τώρα να κάνουν κριτική και να πετάξουν λάσπη αλλά ο τοίχος έχει βραχεί τόσα χρόνια που αυτοί απείχαν από την πολύ λάσπη και πλέων δεν κολλάει πάνω του. Αντιθέτως πέφτει και πιτσιλάει πάνω τους.. Όσοι λοιπόν απείχαν από τα κοινά στο παραμοτερ για τον άλφα η βήτα λόγο καλό θα ήταν να βουτάνε την γλωσσά στο μυαλό πριν μιλήσουν γιατί στο τέλος θα γελοιοποιηθούν ανεπανόρθωτα.
Τελευταία επεξεργασία από aris και Τετ Φεβ 17, 2016 2:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Μην αμελείτε να παίρνετε την πτήση σας.
http://www.youtube.com/profile?user=ariskol
www.ppg.gr
Άβαταρ μέλους
aris
Friend
 
Δημοσ.: 645
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 9:55 pm
Τοποθεσία: Λουτράκι

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό petros vlahos » Τετ Φεβ 17, 2016 10:15 am

Άκου φίλε Πέτρο 250 ονόματα έχω στο τηλέφωνο μου και η λίστα συνεχώς αυξάνετε.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥς ΕΣΤΕΙΛΕς ΣΕ ΕΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ ΜΟΝΟ!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D
η απογειωση ειναι προαιρετικη!
η προσγειωση ειναι παντα υποχρεωτικη!
Άβαταρ μέλους
petros vlahos
Friend
 
Δημοσ.: 477
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2011 7:25 am
Τοποθεσία: Malia Crete

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό aris » Τετ Φεβ 17, 2016 10:29 am

Γιατί δεν λες του πρόεδρου σου να κάνει μια απογραφή να δούμε και μεις οι άσχετοι πόσοι είμαστε τελικά όπως λέει και ο κανονισμός.

Άκου επειδή είσαι και συ στην λίστα του τηλεφώνου μου μην ξεχάσεις να κάνεις και την αίτηση για εκπαιδευτής γιατί δεν θα μπορεί να σου δώσει την άδεια.
Μην αμελείτε να παίρνετε την πτήση σας.
http://www.youtube.com/profile?user=ariskol
www.ppg.gr
Άβαταρ μέλους
aris
Friend
 
Δημοσ.: 645
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 9:55 pm
Τοποθεσία: Λουτράκι

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΠΙΛΟΤΟΙ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό aris » Παρ Φεβ 19, 2016 2:25 am

Προς αποφυγή παρανοήσεων.
Δεν είχα, δεν έχω και δεν προτίθεμαι να έχω καμία θεσμική παρουσία στο χώρο του παραμοτερ και επειδή πολλοί μέχρι τώρα λόγο αδυναμίας των σωματίων από την έλλειψη κανονισμού έχουν συνηθίσει να ενημερώνονται από εμένα , θελω να ξεκαθαρίσω την θέση μου.
Για 10 χρόνια έκανα ότι μπορούσα για να προωθήσω και να κρατήσω το παραμοτερ σε ένα καλό επίπεδο μέχρι να βγει επιτέλους ένας κανονισμός. Από την στιγμή που ο κανονισμός αναρτήθηκε στην εφημερίδα της κυβερνήσεως ο λόγος ανήκει πλέων στα θεσμικά όργανα (σωματεία) που υποχρεούνται εκ του νόμου να ασχοληθούν με την πιστή εφαρμογή του κανονισμού.
Για όποιο τεχνικό πρόβλημα με τα παραμοτερ δικά μου ή οποιασδήποτε εταιρίας είμαι έτοιμος να βοηθήσω ανά πάσα στιγμή.
Για τα υπόλοιπα πρέπει όλοι να απευθύνονται στα σωματεία τους.
Μην αμελείτε να παίρνετε την πτήση σας.
http://www.youtube.com/profile?user=ariskol
www.ppg.gr
Άβαταρ μέλους
aris
Friend
 
Δημοσ.: 645
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 9:55 pm
Τοποθεσία: Λουτράκι

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΠΙΛΟΤΟΙ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡ ΤΟ ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό petros vlahos » Παρ Φεβ 19, 2016 9:37 am

((Για όποιο τεχνικό πρόβλημα με τα παραμοτερ δικά μου ή οποιασδήποτε εταιρίας είμαι έτοιμος να βοηθήσω ανά πάσα στιγμή.
Για τα υπόλοιπα πρέπει όλοι να απευθύνονται στα σωματεία τους.))

Καλα κάνεις και το αναφέρεις αυτό και σε τιμάει (οποιαδήποτε εταιριας..)γιατί πολλοί που για κάποιο λόγο έτυχε να έχουν ενα παραμοτέρ που δεν είναι δικό σου....εσύ να είσαι πρόθυμος να τον βοηθήσεις και να είσαι σίγουρος οτι δεν θα χάσεις..κερδίζεις φήμη και εκτίμηση απο όλους

όσο αφορά τα σωματεία πρέπει να ενημερώνουν υπεύθηνα τα μέλοι τους..
έχεται τους προέδρους σας απευθυνθήτε εκεί όπως και εγώ οταν θέλω να ενημερωθώ τηλεφωνώ στον πρόεδρο τις αερολέσχης μου(ΤΑΛΩς) που τυχαίνει να είναι ο Ν.Μακράκης!!!!χα χα !!

ΥΓ.έλα :D ενα χαμόγελο!!!!! :D :shock: :chainsaw: :chainsaw:
η απογειωση ειναι προαιρετικη!
η προσγειωση ειναι παντα υποχρεωτικη!
Άβαταρ μέλους
petros vlahos
Friend
 
Δημοσ.: 477
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2011 7:25 am
Τοποθεσία: Malia Crete


Επιστροφή στο Συζητήσεις

  • Συνολικά υπάρχουν 27 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 27 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 514 την Πέμ Μάιος 02, 2024 11:04 am
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες